ONE WAY VISION BASKI

Doğukan Tekstil

Dogukan-Tekstil-One-Way-Vision-Baski-Delikli-Folyo

Tedx İstanbul

Tedx-İstanbul-2016-One-Way-Vision-Baski-Delikli-Folyo-2

One way vision baskı nedir?

One way vision baskı delikli folyo olarak ta adlandırılır. One way vision (delikli folyo), folyo malzeme sınıfına giren ve sadece cam yüzeye uygulamaya elverişli olan, arkası yapışkanlı ve delikli bir malzeme türüdür. One way vision baskı, one vision kaplama, van vision gibi söylemlerle karşılaşmak mümkün olmaktadır. Kullanımı tek yönlü olmaktadır. Işığın yoğun olduğu yerden kapalı alan görünmez.

One way vision baskı nerede kulanılır?

One way vision baskı sadece camlara uygulanan çok özel bir üründür. Bu nedenle işyeri camları, ofis camları, gibi bir çok yerde kullanabilirsiniz. Ayrıca one vision baskıyı yaptırarak küçük ölçekli camlara da uygulatma fırsatı yakalayabilirsiniz. One vision baskı ile ister giriş kat dükkanlarınızın camlarını ister çok katlı camlı binalarınızı, kendi reklamlarınızla giydirebilirsiniz. Değişik hava şartlarına karşı uzun süreli dayanma gücü olan one way vision camlı cephe kaplamaları için en avantajlı baskı türüdür. Her türlü kaplama dükkan ve benzeri yerlere one vision kaplama yapabilir ve reklamlarınızı görsellerinizi dilediğiniz gibi yansıtabilirsiniz.

One way vision baskının özellikleri nelerdir?

En önemli özelliği tek taraflı görüntü imkanı sunmasıdır. İçerden dışarıyı normal bir şekilde görürken, dışarıdan içerisi görünmez. Ancak iç ortam ve dış ortam ışık oranı yakınsa  içerisi flu şekilde görünür. 180 – 140 micron kalınlığında 2 tip one way vision vardır 180 micron one way in delikleri 140a göre biraz daha büyüktür. Delikli malzeme olması sebebiyle uygulamasıda çok rahat yapılmaktadır.

One way vision baskı nasıl yapılır?

Rulo halindeki one way vision dış mekan dijital baskı makinalarına yerleştirilir. Grafik tasarımı yapılmış çalışma makinaya gönderilir baskısı yapılır. Yüksek kalitedeki imajlar yüksek çözünürlüklü makinalarda basılır. Baskı makinadan çıktıktan sonra ortalama 3 saat dinlendirilir ve uygulamaya hazırdır. One way visin malzeme delikli bir ürün olduğundan baskı bir dolu bir boş alır. Küçük bir parçaya baktığınızda yarım soluk gibi görünür ama görselin bütününe baktığınızda tam olması gereken şekilde net bir şekilde görünür. Camlar için uygulanan bir malzeme olduğu için camların temiz ve kuru olması gerekmektedir. Ragle yardımıyla cama sıvama şeklinde uygulanır.

One way vision baskı nasıl korunur?

One way vision baskı solvent bazlı yada UV boyalarla basılmaktadır. Solvent bazlı boyaların özelliği baskıdan hemen sonra kuruması ve malzemenin iliklerine kadar işlenmesidir. Çok uzun süre güneş ışığına maruz kalmadıkça sorun olmaz. Üzerine gelen güneş ışığı haricinde yağmur kar çamur gibi sorunlarla karşılaştığı durumlarda değişime uğramamaktadır. Daha uzun süre kullanım istrenirse üzerine sıvı laminasyon atılarak kuvvetlendirilebilir. UV baskı tekniğinde bu işlemlere gerek kalmaz, UV baskıda renk solması gibi durumlar solvente göre çok daha uzun sürer.

one way vision baskı fiyat, one vision fiyat, one vision kaplama

Ürün Adı

Baskı Türü

 Fiyat

OneWayVision Baskı UV BASKI
OneWayVision Baskı ECO SOL. BASKI 4,37 $

Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.

Bu fiyatlar ajans ve reklam firmaları için geçerlidir.

250m2 üzeri siparişleriniz için özel fiyat alabilirsiniz