KROM KESİM

2 Rakamı

Baklava Kalıbı

Rezerve

Krom Nedir?

Metalik bir element olan krom, aslında  renk anlamına gelmektedir. Krom çok sert olması ve erime noktasının çok yüksek derecede olması nedeniyle, metallere sertlik sağlanması ve zırhlı araç yapımı için kullanılır. En önemli kullanım alanı Nikel ile beraber paslanmaz çeliklerdedir.  Reklam sektöründe kullanılan krom budur. Oluşturduğu kromoksit tabakası çelik yüzeyini film tabakası gibi kaplar ve kimyasal yenmeye karşı dayanıklılık sağlar.

Krom Lazer Kesim Nedir?

Açıkhava reklam sektöründe kullanılan krom kaplı sert malzeme, tabela, kutu harf imalatında kullanılır. Plaka şeklinde farklı kalınlıklarda imal edilen kromlar, çok kuvvetli lazer makinelerde istenilen harf, rakam, şekil olarak kesilip işlenir.

Krom Lazer Kesim Nerelerde Kullanılır?

Açıkhava reklamcılıkta krom malzeme genel olarak tabela, kutu harf imalatında kullanılır. Işıklı yada ışıksız olarak imal edilir. Bunun dışında dekorasyon malzemesi olarakta dekoratif ürün kesimleri yapılmaktadır. Paslanmaz lazer kesim tabelalar dış mekan şartlarına uygun olduğu için tercih edilir.

Krom Lazer Kesim Çeşitleri Nelerdir?

Paslanmaz kromlar altın ve gümüş olarak iki çeşittir. Gelişen teknolojiyle krom yüzeyleri paslı, desenli şekilde kaplamalarda mevcuttur.

Krom Kutu Harf Nasıl Yapılır?

Paslanmaz krom levha, yüksek güçte lazer makinalara yatırılır, grafiği hazırlanmış kesilecek yazılar makinaya okutulur ve lazer kesim işlemi yapılır. Önce ön yüz tek boyut olarak kesilir. daha sonra harfin yan bantları yine paslanmaz krom malzemeden şerit şeklinde kesilir. bu iki kesim birbirine argon kaynak ile birleştirilir. Harfimiz artık 2 boyutlu olmuştur. Krom kutu harfler ışıksız olacaksa zemine direkt uygulanabilir. Işıklı olacaksa harfimizin iç kısmına led aydınlatmalar döşenir, uygulaması zeminden 2 cm kadar uzakta olur çünkü paslanmaz krom kutu harflerde ışık zemine vurur.

paslanmaz lazer kesim, krom lazer kesim, paslanmaz kutu harf